דלג לתוכן הראשי

Bletilla striata

  • מק"ט : 6749IX0LDL
  • 100.00
  • אפשרויות:
    מידה
    בחר אפשרות אחת לפחות

תיאור:

הוראות טיפול בסחלב מסוג בלטילה  Bletilla

מצע: מומלץ להשתמש במצע מיסחרי בדוק של שבבי עץ (Bark) המיועד לסחלבים או במצע גינון מאוורר איכותי ולהניח בתחתית העציץ מספר גושי קלקר לאוורור.
מיקום: חדר מואר מאוד בבית, ליד חלון מזרחי או מערבי, או במקום מוצל למחצה בחוץ. יכול לקבל קרינת שמש ישירה בבוקר או בערב (לא מומלץ בשעות הצהריים בקיץ), ניתן לגדל בחממה. אם שותלים בגינה יש ליצור אזור של מצע מאוורר עשיר בהזנה.
השקיה: רק כאשר המצע כמעט יבש בפנים ובחוץ (ניתן לבדוק את פנים המצע בעזרת קיסם), במי ברז רגילים. להשקות עד לזרימת המים מתחתית העציץ או עד היצף. ניתן להשאיר צלחת מתחת לעציץ לשעה או שעתיים בלבד לאחר ההשקייה!!!  רצוי לרסס במים (אפשרי גם עם דשן) מדי יום על העלים והמצע. יש להחליף את המצע כולו מדי כשנה או שנתיים. יש לצמצם השקייה עד כדי הפסקה מוחלטת בחדשי החורף ( החל הנובמבר) בהם העלים נובלים ולחדש השקייה באביב עם הופעת הניצנים הראשונים.
דישון: בכל השקייה, בדשן מאוזן (כמו 20-20-20), מדולל מאוד במים – רבע מהמינון המומלץ בתוית. מדי חודש לשטוף במים נקיים פעם אחת כדי לנקות עודפי דשן. בימי החורף יש להימנע מדישון והשקייה.
פריחה: כשבוע עד שבועיים. תלוי בגיל הצמח ובמספר ענפי הפריחה. בגמר הפריחה יש להמשיך לטפל בסחלב כרגיל. הפריחה מופיעה באביב עם תחילת הצימוח של הניצנים.תגובות:


אין תנאי שירות לחנות זו